sałatka z kaszą jaglaną i łososiem

W dzisiejszych czasach skupiamy się na tym, co spożywamy – wybieramy towary coraz mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz częściej także poszukuje się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje absolutnie odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Wielokrotnie zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one identycznie wiele artykułów odżywczych, jakkolwiek organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie lepiej. Doskonałym przykładem poprawnego towary jest kasza jaglana, która niegdyś gościła na stołach wybitnie wielokrotnie a teraz niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana przygotowanie

Na szczęście coraz więcej osób lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej właśnie kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to pytanie jest wybitnie prosta – kasza jaglana to zupełnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to niezwykle delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej aniżeli szablonową, popularną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu lecz jest tego godne, ponieważ wrażenia smakowe są w gruncie rzeczy fajne. Dlaczego jednak musimy zaintrygować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma niezwykle dużo pomocnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny produkt albo trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest ogromnie dobrym źródłem niezmiernie wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie wyłącznie, dostarcza albowiem także witaminy z grupy E, które nadzwyczaj poprawiają pamięć i koncentrację a również dużo wspaniałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest nadzwyczaj bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą reprezentuje? To fenomenalny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza niesłychanie odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, właśnie dlatego nadaje się dla chorych oraz bezsprzecznie dla dzieci, jakim wbrew pozorom właściwy przyrządzona powinna niezwykle smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany właśnie dlatego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.